فینوتک چیست؟

یکی از فعالیتهای شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا کمک به بانکها برای ارائه خدمات بانکداری باز است. فینوتک نهادی است که ارتباط فردا ایجاد کرده تا این خدمات را ارائه دهد. محصول فینوتک یک سرویس نیست بلکه سکویی مبتنی بر API باز است که به بانکها امکان می‌دهد مجموعه‌ای از سرویسها را ارائه دهند. هر کسی که بتواند با استفاده از این سکو سرویس مالی و بانکی جدیدی ارائه دهد مخاطب فینوتک خواهدبود.

فینوتک کار خود را با بانک آینده آغاز کرده‌است. بانک آینده به ارائه خدمات نوآورانه شهرت دارد. این بار هم بانک آینده پیشتاز در نوآوری شده  و با همکاری و مشارکت فینوتک، مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر بانکداری باز را ارائه کرده‌است. این خدمات مخاطبان متنوعی دارند مثلا:

  • کسب‌وکارهایی که نیازهای بانکی خاص دارند و ترجیح می‌دهند نرم‌افزارهای خود را مستقیما به نرم‌افزارهای بانکی مرتبط کنند
  • کسب‌وکارهای نوپا و استارت‌آپهای فینتک
  • کسب‌وکارهای آنلاین که نیاز به سرویس‌های مالی و بانکی ویژه‌ای برای مشتریان خود دارند
  • هر کسی که فکر می‌کند با دسترسی به سامانه‌های بانک می‌تواند مشکلی را حل کند یا منفعتی برای دیگران ایجاد کند

کلیه خدمات فینوتک در چارچوب ضوابط قانونی و نظارتهای بانک مرکزی خواهدبود. همچنین کلیه استانداردهای فنی که محرمانگی و امنیت اطلاعات را تضمین می‌کند توسط فینوتک به شدت مراعات می‌شود.

استفاده از خدمات فینوتک بسیار ساده است. کافی است به سایت فینوتک مراجعه کنید و فرم درخواست خدمات را تکمیل کنید. پس از تایید تقاضای شما و توافق بر سر کارمزدها قرارداد منعقد می‌شود.