• کسب و کارها

  دنیای فینوتک دروازه‌ای جدید است که در برابر کسب‌وکارهای مختلف گشوده شده است؛ کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، آنلاین و آفلاین که می‌توانند در هر صنعتی فعالیت کنند. سرویس‌های فینوتک همه این کسب‌وکارها را توانمند می‌کنند تا خدمات خلاقانه‌تری را به شکلی ساده و سریع در بستری امن‌ ارائه دهند.
  کسب‌وکارها در حوزه‌های گوناگون مالی و بانکی، تجارت الکترونیکی، بورس، بیمه، تلکام و غیره می توانند از سرویس های فینوتک استفاده نمایند.
  اگر به دنبال خلاقیت هستید و می‌خواهید شرکت خود را از رقبا متمایز کنید، سرویس‌های فینوتک آماده کمک به شما هستند. این سرویس‌ها اجازه می‌دهند تا محصولاتی نوین خلق کنید، در دنیای رقابتی امروز نوآوری داشته باشید و ارزش افزوده برای مشتریان خود ایجاد کنید. بهره‌مندی از سرویس‌های فینوتک همچنین سبب می‌شود تا بتوانید تجربه کاربری بهتری برای مشتری خود فراهم کرده و طیف مشتریان کسب‌وکار خود را نیز گسترش دهید. در نهایت این روند باعث می‌شود تا درآمد و سرعت حرکت کسب‌وکار شما افزایش یافته و هزینه‌های آن کاهش پیدا کند.
  سرویس‌های فینوتک در قالب «رابط برنامه‌نویسی کاربردی» (API) در اختیار کسب‌وکارها قرار خواهند گرفت که بر اساس معماری سرویس Rest طراحی شده‌اند. در واقع شما نیاز دارید تا با کمک برنامه‌نویسان شرکت خود و یا تیم‌های برنامه‌نویسی که ما به شما معرفی می‌کنیم، آنها را در سیستم مالی شرکت خود پیاده‌سازی و قابل استفاده کنید.
  «رابط برنامه‌نویسی کاربردی» یا API یک مجموعه استانداردهای نرم‌افزاری است که به نرم‌افزارهای مختلف امکان می‌دهند تا بدون آنکه به بخشهای محرمانه و حفاظت‌شده‌ی هم دسترسی داشته باشند، با یکدیگر تبادل داده داشته باشند. بدین ترتیب کسب‌و‌کارها یا سیستم‌های مختلف می‌توانند باهم تعامل کنند و با ترکیب سرویس‌های یکدیگر، سرویس‌هایی با ارزش‌افزوده جدید خلق نمایند.
  سرویس‌های فینوتک از استاندارد فوق‌امن OAuth استفاده می‌کنند. بهره‌گیری از این استاندارد می‌تواند امنیت لازم برای توسعه APIها جهت دسترسی به سرویس‌های بانکداری باز را فراهم کند.
  کافیست یک کسب‌وکار، شرکتی ثبت شده و با فعالیت‌های مجاز در حیطه قوانین کسب‌وکار کشور باشد. هیچ محدودیت و ویژگی دیگری برای درخواست استفاده و دسترسی به سرویس‌های فینوتک و آغاز همکاری با ما وجود نخواهند داشت.
  کسب‌وکارها می‌توانند با تماس تلفنی، ایمیل یا پر کردن فرم درخواست روی وب‌سایت، به برقراری ارتباط اولیه با فینوتک بپردازند. هیچ محدودیتی در نوع کسب‌وکار، اندازه شرکت، حقیقی یا حقوقی بودن حساب وجود ندارد.
  با برگزاری جلسات مشاوره رایگان و ارائه اطلاعات جامع موردنیاز، فینوتک به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا تأثیرگذارترین ترکیب از سرویس‌های فینوتک که می‌توانند کسب‌وکار را توانمندتر کنند را انتخاب نمایند.
  برای استفاده از لیست سرویس‌های مالی و بانکی منتخب، کسب‌وکارها نیاز دارند تا دریکی از بانک‌های همکار فینوتک افتتاح حساب کنند.
  یک پنل کاربری در اختیار کسب‌وکار قرار خواهد گرفت. با برداشتن چند قدم ساده، یک اپلیکیشن ایجاد می‌شود و درخواست دسترسی عملیاتی روی سرویس‌های فینوتک را برای کسب‌وکار ثبت می‌گردد. پس از عقد قرارداد، اپلیکیشن ایجادشده روی پنل کاربری کسب‌وکار تائید خواهد شد و دسترسی ایجاد می‌شود.
  بله، کسب‌وکارها می‌توانند به‌صورت رایگان از کنسول سندباکس فینوتک برای آزمایش سرویس‌ها استفاده کنند. یک کسب‌وکاربا کمک تیم فنی خود، سرویس‌های مورد نظرش را روی سندباکس امتحان کرده و کارکرد آن برای کسب‌وکار خود را در فضایی آزمایشی تحلیل می‌کند.
  سندباکس یک محیط نرم‌افزاری است که تمام سرویس‌های فینوتک را به شکل آزمایشی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. هر شخص با ثبت‌نام رایگان روی سندباکس، می‌تواند سرویس‌های مختلف فینوتک را پیاده‌سازی کرده و یک محصول آزمایشی خلق کند. فینوتک افتخار دارد که برای اولین بار در ایران چنین ایده‌ای را اجرایی کرده و این محیط را در اختیار افراد قرار دهد. این فضا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از خلاقیت خود استفاده نموده و سرویس‌های فینوتک را مورد آزمایش قرار دهند.
  در ازای هر بار فراخوانی موفق سرویس‌های فینوتک مبلغی به‌عنوان کارمزد منظور شده و از کسب‌وکارها دریافت می‌شود. مبالغ کارمزد برای سرویس‌ها مختلف، یکسان نیست و برخی سرویس‌ها نیز به‌صورت رایگان ارائه می‌شوند. برای اطلاع و مشاهده لیست سرویس‌ها و کارمزدهای مربوطه به سایت فینوتک با آدرس http://finnotech.ir/fee/ مراجعه نمایید.
  برای پیاده‌سازی سرویس‌ها، کسب‌وکار به یک تیم فنی نیاز دارد و در صورت داشتن این تیم، می‌تواند با استفاده از مشاوره و راهنمایی‌های همیشگی فینوتک، API های موردنظر را پیاده‌سازی کند.
  کسب و کار ها در صورت نداشتن تیم فنی مورد نیاز، قادر هستند با استفاده از کارگزارهای فنی مورد تائید فینوتک، سرویس‌ها را پیاده‌سازی کنند.
  پس ‌از انجام کار، تمام مراحل دوباره توسط تیم تست امنیتی نرم‌افزار فینوتک بازبینی خواهد شد تا امنیت سیستم کسب‌وکار، کیفیت و کارایی آن در بالاترین حد ممکن قرار گیرد.
  یک لیست از کارگزارهای فنی به همراه اطلاعاتی نظیر سابقه همکاری با فینوتک در اختیار کسب‌وکار قرار خواهد گرفت. بر اساس امتیازی که کارگزار تا کنون کسب‌ کرده است، کسب‌وکار می‌تواند بهترین گزینه را انتخاب کرده و پس از پایان پیاده‌سازی سرویس‌ها، خود نیز به تیم مورد نظر امتیاز دهد.
  در صورت بهره‌گیری از کارگزاران تائید شده، این تضمین به کسب‌وکارها داده خواهد شد که امنیت پیاده‌سازی سرویس‌ها در بالاترین حد ممکن قرار خواهد گرفت. همچنین استفاده از کارگزاران تایید شده باعث می‌گردد تا فینوتک بتواند کیفیت بالای کار و روند بی‌نقص پیاده‌سازی سرویس‌ها را تایید کند، چرا که تیم‌های فنی منتخب، به دانشی کامل در این حوزه دسترسی دارند.
  در انتهای هر ماه بر اساس میزان فراخوانی سرویس‌ها و کارمزدهای مربوطه در ماه گذشته، صورت‌حساب تهیه‌شده و برای کسب‌وکارها ارسال می‌شود.
  مبالغ صورت‌حساب به‌صورت ماهانه از شماره‌حسابی که کسب‌وکار در کنسول به‌عنوان حساب تسویه تعریف کرده است، برداشت می‌شود.
 • برنامه نویسان

  فینوتک به توانمندسازی برنامه‌نویسان خلاق و جوان کمک می‌کند تا با دسترسی به سرویس‌های خام ارائه شده در پلتفرم فینوتک، بتوانند به ایده‌هایی که برای کسب‌وکار خود دارند جامه عمل بپوشانند. برنامه‌نویسان همچنین می‌توانند در پیاده‌سازی این سرویس‌ها روی کسب‌وکار دیگر شرکت‌ها کمک کنند.
  ایده‌های کسب‌وکاری مختلف از حوزه‌های متفاوت با کاربردهای گوناگون: مالی و بانکی، تجارت الکترونیکی، بورس، بیمه، تلکام و… . ایده‌هایی که یا به ذهن خود برنامه‌نویس می‌رسند تا به کمک سرویس‌های فینوتک پا به واقعیت بگذارند و یا پیشتر از طرف یک کارفرما پیگیری شده‌اند و حالا توسط برنامه‌نویس، روی کسب‌وکار او پیاده‌سازی می‌شوند.
  سرویس‌های فینوتک در قالب «رابط برنامه‌نویسی کاربردی» (API) در اختیار کسب‌وکارها قرار خواهند گرفت که بر اساس معماری Rest طراحی شده‌اند.
  «رابط برنامه‌نویسی کاربردی» یا API یک مجموعه استانداردهای نرم‌افزاری است که به نرم‌افزارهای مختلف امکان می‌دهد بدون آنکه به بخشهای محرمانه و حفاظت‌شده هم دسترسی داشته باشند، با یکدیگر تبادل داده داشته باشند. بدین ترتیب کسب‌و‌کارها یا سیستم‌های مختلف می‌توانند باهم تعامل کنند و با ترکیب سرویس‌های یکدیگر سرویس‌هایی با ارزش‌افزوده جدید تولید کنند.
  سرویس‌های فینوتک از استاندارد فوق‌امن OAuth استفاده می‌کنند. بهره‌گیری از این استاندارد می‌تواند امنیت لازم برای توسعه APIها جهت دسترسی به سرویس‌های بانکداری باز را فراهم کند.
  فرایند دسترسی به سرویس‌های فینوتک برای برنامه‌نویسان به ساده‌ترین شکل طراحی‌شده است. می‌توانید با استفاده از لینک https://sandbox.finnotech.ir/signin به محیط سندباکس فینوتک وارد شده و ثبت‌نام کنید. پس از واردکردن اطلاعات اولیه و ثبت درخواست ثبت‌نام، گذرواژه‌ای برای شما ارسال خواهد شد. با استفاده از گذرواژه خود وارد محیط سندباکس شده و سرویس‌های مورد نظر خود را به صورت رایگان آزمایش کنید.
  سندباکس یک محیط نرم‌افزاری است که تمام سرویس‌های فینوتک را به شکل آزمایشی در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد. هر شخص با ثبت‌نام رایگان روی سندباکس، می‌تواند سرویس‌های مختلف فینوتک را پیاده‌سازی کرده و یک محصول آزمایشی خلق کند. فینوتک افتخار دارد که برای اولین بار در ایران چنین ایده‌ای را اجرایی کرده و این محیط را در اختیار افراد قرار دهد. این فضا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از خلاقیت خود استفاده نموده و سرویس‌های فینوتک را مورد آزمایش قرار دهند.
  استفاده از سرویس‌های فینوتک در کنسول سندباکس رایگان بوده و هزینه‌ای نخواهد داشت.
  خیر، برنامه‌نویسان می‌توانند تا هر زمان که مایل باشند، به استفاده آزمایشی از سرویس‌ها در سندباکس بپردازند.
  تمامی مستندات مورد نیاز و همچنین راهنمای استفاده از کنسول در سامانه فینوتک موجود بوده و با مطالعه آنها ابهامات و سؤالات احتمالی در مورد سرویس‌ها و نحوه پیاده‌سازی آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.
  برنامه‌نویسان از طریق تماس با واحد پشتیبانی فنی فینوتک با شماره تماس 42719088 و یا ارسال ایمیل به آدرس support@finnotech.ir می‌توانند سؤالات خود را مطرح نموده و در اسرع وقت از تیم پشتیبانی فنی، راهنمایی و مشاوره مورد نیاز را دریافت کنند. همچنین در صورت داشتن نظرات و پیشنهاد‌ها برای بهبود فرایندها و روش‌ها و یا ایجاد ویژگی‌های جدید و کاربردی نیز از همین طریق می‌توانند با ما در تماس باشد.
  بله، برنامه‌نویسان می‌توانند با وارد شدن در سامانه عملیاتی فینوتک به آدرس https://developer.finnotech.ir و در چند گام اقدام به ایجاد اپلیکیشن و ثبت درخواست دسترسی عملیاتی به سرویس‌های فینوتک نمایند. پس از ثبت درخواست قرارداد همکاری برای توسعه‌دهندگان ارسال شده که با تکمیل و ارسال آن، درخواست آنها تائید شده و می‌توانند به‌صورت عملیاتی سرویس‌های را پیاده‌سازی کنند.
  به ازای هر بار فراخوانی موفق سرویس‌های فینوتک مبلغی به‌عنوان کارمزد منظور شده و از کسب‌وکارها دریافت می‌شود. مبالغ کارمزد برای سرویس‌ها مختلف یکسان نیست و برخی سرویس‌ها نیز به‌صورت رایگان در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرند. برای اطلاع و مشاهده لیست سرویس‌ها و کارمزدهای مربوطه به سایت فینوتک با آدرس http://finnotech.ir/fee/ مراجعه نمایید.
 • سرویس دهنـدگان

  شما برای خلق یک سرویس جدید و برآورده کردن انتظارات مشترینتان می توانید با ارائه سرویس‌های خود روی پلتفرم فینوتک، به کسب‌وکارها اجازه دهید تا با دسترسی به هسته اصلی سرویس‌ها، با خلاقیت خود خدماتی نو خلق کنند. به همین شکل، شما می‌توانید با بهبود تجربه کاربری برای مشتریان، نیازهای روزافزون آنها را برطرف ساخته و میزان رضایت، علاقمندی و همچنین وفاداری آنها را افزایش دهند. دسترسی به این موارد در حالیست که سازمان شما از منابع دیگر کسب و کارها به این منظور استفاده می کند و می تواند منابع خود را صرف دیگر اهداف سازمانی بکند. علاوه بر این، نه تنها در مسیر نوآوری باز پیشگام خواهید بود بلکه منبع درآمد جدیدی را برای سازمان خود خلق خواهید کرد.
  شما با تماس با شماره های ۴۲۷۱۹۰۸۷ و ۴۲۷۱۹۰۸۶ و یا ارسال ایمیل به serviceproviders@finnotech.ir می توانید با ما ارتباط برقرار کنید، پس از تماس شماُ مشتاقانه با شما جلسه ای هماهنگ خواهیم کرد تا کار را پیش ببریم.
  بانک آینده، بانک ایران‌زمین، نوآوران امین، همراه اول، ایرانسل

© کليه حقوق وب سايت محفوظ است .