سرویس استعلام معوقات بانکی؛

وضعیت وام‌های کاربر را به شما نشان می‌دهد!

استعلام تسهیلات دریافتی، مبالغ پرداخت شده و اقساط باقیمانده

رده
گلرنگ
رایان سایپا

چرا وب سرویس استعلام معوقات بانکی ؟

با استفاده از سرویس اسعتلام معوقات بانکی می‌توانید در فضای آنلاین تسهیلاتی که از بانک دریافت کرده‌اید را استعلام گرفته، مبالغ پرداخت شده و باقیمانده وام‌ را مشاهده کنید. سرویس «استعلام تسهیلات» کمک می‌کند تا به صورت آنی، بدون محدودیت مکانی و به ساده‌ترین شکل از وضعیت وام‌های خود آگاه شده، مبالغی که تا کنون در قالب اقساط به بانک پرداخت کرده‌اید و همچنین اقساط باقی‌مانده را پایش کنید.

کاربرد استعلام تسهیلات بانکی

بانک‌ها و لندتک‌ها برای اعطای وام به متقاضیان، در قدم‌ اول «استعلام تسهیلات بانکی» را می‌گیرند. بانک‌ها با استعلام وضعیت متقاضی وام متوجه می‌شوند که آن فرد تاکنون از چه بانک‌هایی چه وام‌هایی دریافت کرده و در بازپرداخت به چه صورت عمل کرده است.

اگر متقاضی وام، پرداخت اقساط وام‌های پیشین را به‌صورت مستمر و بدون تأخیر انجام داده باشد، فرد خوش‌حسابی محسوب می‌شود. فرد خوش‌حساب از نظر سیستم بانکی امتیاز مناسبی دارد و شانس او برای دریافت وام‌های دیگر نیز افزایش می‌یابد؛ اما اگر اقساط وام‌ها دیر به دیر پرداخت شده یا اصلا پرداخت نشده باشد، شانس او برای دریافت وام جدید بسیار کم است.

بررسی خوش‌حسابی یا بدحسابی مشتری یکی از کاربردهای استعلام تسهیلات بانکی است. از طرف دیگر، برای قبول ضمانت افراد برای دریافت وام نیز نباید به شناخت شخصی از آن فرد بسنده کرد. سرویس استعلام معوقات بانکی مناسب استفاده در چنین زمان‌هایی است. با این سرویس می‌توانید به صورت آنلاین تمام تسهیلات یا معوقات بانکی خودتان یا دیگران را مشاهده کنید. اگر از شما درخواست شده تا ضامن کسی شوید، با داشتن کد ملی فرد و استفاده از سرویس استعلام معوقات بانکی می‌توانید راحت و سریع، با استعلام بدهی بانکی میزان خوش‌حسابی یا بدحسابی او را به‌صورت آنلاین مشاهده کنید و بعد برای ضامن شدن تصمیم بگیرید.

در استعلام معوقات بانکی چه مواردی وجود دارد؟

اگر از وب سرویس استعلام معوقات بانکی استفاده کنید و کد ملی خود یا فرد موردنظرتان را وارد کنید، می‌توانید فهرستی را شامل تمام وام‌هایی که تاکنون از بانک‌ها، موسسات اعتباری، شرکت‌های لیزینگ، صندوق‌های رفاه دانشجویی و سایر صندوق‌های عضو سامانه دریافت کرده است مشاهده کنید. همچنین می‌توانید ببینید که در بازپرداخت وام‌ها چطور عمل شده و چه میزان تأخیری در سابقه ثبت شده است.

محتوای گزارش آنلاین استعلام تسهیلات

با استفاده از این سرویس، موارد زیر برای شما قابل مشاهده است و می‌توانید ببینید مشتری تا به حال از چه بانک‌ها یا موسساتی وام یا تسهیلات دریافت کرده‌ و در پرداخت اقساط این وام‌ها به چه صورتی عمل کرده است:

 • لیست تسهیلات مشتری
 • نام، شعبه و کد بانک
 • مانده سررسید گذشته
 • مانده معوقه
 • مانده مشکوک الوصول
 • مانده کل بدهی
 • نوع قرارداد
 • اصل مبلغ تسهیلات
 • سود مبلغ تسهیلات
 • تاریخ تنظیم قرارداد
 • تاریخ سررسید نهایی
 • مبلغ وجه التزام
 • بدحسابی

وب سرویس فینوتک برای استعلام معوقات بانکی

قبلاً افراد برای استعلام تسهیلات یا وضعیت اقساط معوق بایستی به‌صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه می‌کردند و با صرف زمان زیاد، درخواست استعلام می‌دادند؛ اما اکنون دیگر نیازی به مراجعه‌ی حضوری به بانک نیست. با استفاده از وب سرویس استعلام معوقات بانکی فینوتک می‌توانید خیلی راحت و سریع، به صورت آنلاین تسهیلاتی را که از بانک دریافت کرده‌اید استعلام بگیرید و مبالغ پرداخت‌شده و باقیمانده‌ی وام‌ را مشاهده کنید.

وب سرویس استعلام معوقات بانکی کمک می‌کند تا به صورت آنی، بدون محدودیت مکانی و به ساده‌ترین شکل از وضعیت وام‌های خود یا مشتریانتان آگاه شده، مبالغی که تاکنون در قالب اقساط به بانک پرداخت شده و همچنین اقساط باقی‌مانده را پایش کنید.

evo0

دریافت گزارش کامل از وضعیت تسهیلات دریافتی گذشته و فعلی کاربر

evo1

امکان تصمیم‌گیری مطمئن‌تر، براساس خوش‌حسابی و بدحسابی کاربر

evo2

مشاهده میزان تاخیر در پرداخت اقساط

evo3

روشی جایگزین برای مراجعه حضوری به بانک و استعلام تسهیلات

تست Facility Inquiry API

برای اینکه عملکرد وب سرویس استعلام تسهیلات را بهتر متوجه شوید، این نمونه کد را فراخوانی کنید و نتیجه را ببینید. این اطلاعات فرضی هستند؛ در عمل می‌توانید پس از تکمیل اطلاعات، نتیجه فراخوانی را ببینید.برای مشاهده جزئیات شامل نحوه کارکرد، سرویس‌های تکمیلی و گزارش خطاهای احتمالی مستندات فنی فینوتک را مطالعه کنید. این کار به راه‌اندازی سریع‌تر کمک می‌کند.

1curl --location --request POST 'https://apibeta.finnotech.ir/keylead/v2/clients/Mahsa/users/0015405613/deposits/0100854304001/requests?trackId=18727967-ac4b-49da-a210-7c9fe9ae3955' \2--header 'Content-Type: application/json' \3--header 'Authorization: Bearer NiIsIne4 

قیمت را آنلاین حساب کنید!

برای آنکه برآوردی از هزینه‌هایتان داشته باشید، کارمزد استعلام معوقات بانکی را در ماشین‌حساب محاسبه کنید

calc-1

تعداد حدودی فراخوانی‌هایتان را وارد کنید

calc-1

کارمزد:

ریال

برای فراخوانی بالای 5000 بار با واحد فروش تماس بگیرید

سرویس‌های دیگری که ممکن است مورد نیازتان باشد

سوالات متداول

توکن این وب‌سرویس اس‌ام‌اسی است؛ به این معنا که برای استعلام معوقات بانکی یک کاربر، به محض وارد کردن کدملی، برای آن فرد یک پیامک OTP ارسال می‌شود. در واقع این استعلام‌گیری بدون کسب اجازه از آن کاربر امکان‌پذیر نخواهد بود.

با فراخوانی API استعلام تسهیلات می‌توانید گزارش بدهی بانکی کاربر از همه‌ی بانک‌ها را دریافت کنید. نمایش مانده معوقات و تاریخ سررسید وام‌های تسویه نشده کمک می‌کند تا میزان خوش‌حسابی کاربر خود را بسنجید.

خیر، سرویس استعلام تسهیلات فقط وام‌هایی که در نظام بانکی دریافت شده‌اند را نشان می‌دهد.

بله، این سرویس برای کاربر حقیقی و حقوقی قابل استفاده است.

در نتیجه این استعلام نوع قرارداد تسهیلات هم آمده است؛ تا بتوانید متوجه شوید تسهیلات دریافتی کاربر در گذشته از چه نوعی بوده است (قرض‌الحسنه، مضاربه و...).

Top

آیا می‌خواهید شروع کنید؟

این سرویس فقط به کسب‌وکارها ارائه می‌شود

ما به محقق شدن رؤیای شما کمک می‌کنیم