وب سرویس برداشت خودکار (دایرکت دبیت)؛

یک لحظه هم به دلیل عدم‌پرداخت حق اشتراک، سرویس‌دهی را قطع نکنید!

برداشت مستقیم از حساب مشتری نهایی، با اجازه کاربر

فیلیمو
وندار
نماوا

دایرکت دبیت چیست؟

فرض کنید سایت یا نرم‌افزار شما خدماتی به مشتری ارائه می‌دهد که برای استفاده از آن خدمات نیاز به پرداخت حق اشتراک ماهیانه است. افراد کمی هستند که تاریخ دقیق پرداخت حق اشتراک را به‌خاطر بسپارند واقدام به پرداخت مجدد حق اشتراک کنند. معمولاً کاربران سرویس‌های اشتراکی تا با قطع سرویس‌دهی مواجه نشوند به سراغ تمدید اشتراک خود نمی‌روند. برای اینکه مشتریان شما در دنیای شلوغ کنونی بتوانند پیوسته و بدون روبه‌رو شدن با قطعی سرویس از خدمات شما استفاده کنند، دایرکت دبیت یا سرویس برداشت خودکار به وجود آمده است. این سرویس برداشت مستقیم به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا پس از کسب اجازه از مشتریان خود، به صورت دوره‌ای و منظم از حساب آن‌ها برداشت خودکار داشته باشند.

مزایای برداشت خودکار برای کسب‌وکار شما

1. کاهش هزینه‌ها

سرویس پرداخت حق اشتراک یا سرویس برداشت خودکار ارزان‌ترین روشی است که یک کسب‌وکار می‌تواند به صورت منظم و دوره‌ای از مشتریان خود حق اشتراک یا هزینه دریافت کند. در روش‌های پیشین تعداد بالای مشتریان می‌توانست باعث بالا رفتن هزینه‌ها شود؛ اما با وب سرویس پرداخت حق اشتراک یا سرویس برداشت خودکار، مهم نیست تعداد مشتریان کسب‌وکار شما چند نفر باشد. در این روش حتی نیازی به ارسال ایمیل یا پیام‌های یادآوری برای تمدید اشتراک یا پرداخت بدهی نیست و به همین دلیل هزینه‌ها کمتر می‌شود.

2. اتوماسیون

روند خودکار دایرکت دبیت، امکان ادغام آن با سیستم‌های حسابداری یا CRM و استفاده از APIها کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا کل فرایند تمدید اشتراک به صورت اتوماتیک انجام شود و نیاز به انجام دستی آن نباشد.

3. بهبود تجربه کاربری

مصرف‌کننده خدمات همواره به دنبال سهولت استفاده و عملکرد بالاست. هر شرکتی که بتواند خدمات خود را به آسانی و با امکانات بیشتر به کاربرانش عرضه کند، وفاداری مشتریان را تضمین خواهد کرد.

4. نقدینگی:

یکی از کلیدهای حفظ سرعت رشد در یک کسب‌و‌کار، اطمینان از افزایش جریان نقدینگی است. در زمینه‌ی جذب نقدینگی، سرعت عمل بسیار مهم است و دایرکت دبیت راهی بسیار سریع برای دریافت پرداخت‌ها است. کسب‌وکاری که از دایرکت دبیت استفاده نمی‌کند باید منتظر پرداخت بدهی یا قبض خود از طرف مشتریان بماند؛ فرایندی که ممکن است زمان زیادی بگیرد.

مزایای برداشت مستقیم از حساب برای کاربران

1. سرعت و امنیت

دایرکت دبیت روشی امن، مطمئن و بسیار سریع برای جمع‌آوری پرداخت‌های خودکار است؛ چراکه اطلاعات حساب کاربران تنها یک بار وارد می‌شود. مبلغ مورد نظر تنها در صورتی از حساب کاربر برداشت می‌شود که کاربر مجوز آن برداشت را صادر کرده باشد. هر مجوز یک سقف برداشت دارد و کسب‌وکارها نمی‌توانند مبلغی بیشتر از سقف تعیین‌شده توسط کاربر را از حساب او برداشت کنند.

2. صفر شدن جریمه‌ دیرکرد

بسیار پیش آمده که فردی پرداخت قبض‌هایش را فراموش کرده و بعداً مجبور شود مبلغ اضافه‌ای را به عنوان جریمه یا دیرکرد پرداخت کند. با استفاده از برداشت مستقیم از حساب، مشتریان دیگر هیچ نگرانی‌ای بابت تاخیر در پرداخت کردن قبوض و جریمه‌ شدن نخواهند داشت.

3. صرفه‌جویی در زمان

زمانی که کاربر اجازه‌ی برداشت مستقیم از حساب خود را به یک کسب‌وکار بدهد، دیگر نیاز نیست انتهای هر ماه زمانی را صرف پرداخت قبوض یا تمدید اشتراک‌های خود کند. برداشت‌ها به‌صورت خودکار و در زمان تعیین‌شده انجام می‌شوند.

چرا وب سرویس دایرکت دبیت فینوتک؟

سرویس برداشت مستقیم (Direct Debit) فینوتک به نرم‌افزار شما این امکان را می‌دهد که هزینه‌های دوره‌ای (مثل حق اشتراک) را با کسب اجازه از مشتری، به‌صورت خودکار از حساب بانکی آن‌ها برداشت کنید. این اتومات کردن فرآیند، کاربر را از ورود به درگاه، دریافت رمز دوم و فرآیندهای معمول پرداخت بی‌نیاز می‌کند و تجربه‌ی کاربری خوشایندی برایش ایجاد می‌کند. از سمت کسب‌وکار شما هم فاصله‌ی بین تمدید اشتراک‌های مشتریان برداشته می‌شود. تمامی این سرویس با تأیید مجوز برداشت با سقف مشخص از کاربر قابل‌انجام است.

evo0

عدم نیاز به تمدید اشتراک توسط مشتری و عملیات پرداخت جداگانه

evo1

بهبود تجربه کاربری در استفاده از خدمات شما

evo2

ارسال پیامک برای مشتری جهت تایید پرداخت خودکار

evo3

از میان بردن فاصله تمدید اشتراک‌ها توسط مشتریان وفادار

تست DIRECT DEBIT API

برای درک بهتر از نحوه کارکرد وب سرویس دایرکت دبیت، به‌صورت آزمایشی یک نمونه از این API را فراخوانی کنید و خروجی را ببینید. این اطلاعات فرضی هستند. در عمل شما می‌توانید پس از تکمیل اطلاعات توسط کاربر، کیف پول او را برای سرویس‌های دوره‌ای شارژ کنید. برای مشاهده جزئیات شامل نحوه کارکرد، سرویس‌های تکمیلی و گزارش خطاهای احتمالی بیشتر می‌توانید مستندات فنی فینوتک را مطالعه کنید. این کار به راه‌اندازی سریع‌تر کمک می‌کند.

1curl --location --request POST 'https://apibeta.finnotech.ir/oak/v2/clients/TestFn/withdrawalFrom?trackId=trackId' \2--header 'Content-Type: application/json' \3--header 'Authorization: Bearer 4--data-raw '{ "paymentNumber": "1000"5, "destinationNumber": "IR41016000000004000002000"6, "destinationFirstname": "rahimi"7, "destinationLastname": "ali"8, "description": "test"9, "amount": 10000,10"reasonDescription": "19"11}'

درباره ما چه می‌گویند!

میثم عرب‌آبادی

مدیرعامل پینوست

«تغییرات در حوزه بانک و بازار سرمایه با سرعت زیادی در حال شکل‌دهی زیست‌بوم جدید و نوآورانه است. در این راستا پینوست توانسته با شناخت فصل اتصال دو بازار پول و سرمایه و همچنین با سرویس برداشت مستقیم (دایرکت دبیت) فینوتک اقدام به ارائه خدمت جدید و منحصربه‌فرد در جهت تسهیل فرآیند‌ سرمایه‌گذاری کند.»

سرویس‌های دیگری که ممکن است مورد نیازتان باشد

سوالات متداول

بانک‌ آینده، کشاورزی و پارسیان برای سرویس برداشت خودکار از حساب قابل‌استفاده هستند.

توکن این سرویس به‌صورت Authorization code است؛ به این معنا که کاربر باید با آگاهی کامل به این فرآیند وارد اینترنت بانک خود شود، به کسب‌وکار شما مجوز برداشت مستقیم از حساب را بدهد و به‌طور دقیق مشخص کند که این مجوز تا چه زمانی داده می‌شود (یک ماهه، یک ساله و...).

به هیچ وجه؛ کسب‌وکار شما تنها مجاز است برای اشتراک دوره‌ای خود و به مبلغ تعیین‌شده از حساب کاربر برداشت کند. پس از پایان بازه‌ی مشخص شده، همه دسترسی‌ها از شما گرفته می‌شود و دوباره باید از کاربر مجوز دسترسی بگیرید.

Top

آیا می‌خواهید شروع کنید؟

این سرویس فقط به کسب‌وکارها ارائه می‌شود

ما به محقق شدن رؤیای شما کمک می‌کنیم